MŠ Žehušice
Mateřská školaŽehušice

OTEVŘENÍ MŠ

Důležité informace pro rodiče předškolních dětí

Milí rodiče, vzhledem k aktuálním mimořádným opatřením si vás dovolujeme informovat o organizaci návratu dětí k prezenčnímu předškolnímu vzdělávání od 12.4.2021:

KOHO SE NÁVRAT DO MŠ TÝKÁ:

Dětí, které mají povinné předškolní vzdělávání

Děti, jejichž zákonní zástupci jsou

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb

• pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá

• pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy

• zaměstnanci bezpečnostních sborů

• příslušníci ozbrojených sil

• zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví

• zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů

• zaměstnanci Úřadu práce České republiky

• zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení

• zaměstnanci Finanční správy České republiky

VSTUP DO MŠ:

Upozorňujeme, že osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit. Příznaky infekčního onemocnění rozumíme:

• zvýšenou tělesnou teplotu

• suchý kašel

• dušnost

• zažívací obtíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem)

• ztrátu chuti a čichu

• bolest v krku

• bolest svalů a kloubů

• rýmu / ucpaný nos

• bolest hlavy

Každá osoba je povinna si při vstupu do budovy školy zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd

Děti v MŠ nemají povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest.

TESTOVÁNÍ DĚTÍ NEINVAZIVNÍMI ANTIGENNÍMI TESTY:

Přítomnost dětí v MŠ je podmíněna účastí na testování. K testování se může dostavit dítě pouze tehdy, pokud nemá příznaky infekčního virového onemocnění. Pokud se dítě neúčastní prezenčního vzdělávání z důvodu neúčasti na testování, škola bude absenci evidovat jako omluvenou.

Škola je povinna na základě mimořádného opatření MZd 2x týdně – pondělí, čtvrtek - před zahájením výuky realizovat testování neinvazivními antigenními testy, a to tzv. samoodběrem. V případě testování dětí v předškolním vzdělávání je umožněna asistence při provádění testu třetí osobou - zákonným zástupcem. Na výsledky testu bude zákonný zástupce s dítětem čekat 15 minut. Prosíme tedy o včasný příchod a zvážení možnosti, že pokud se dostaví více dětí najednou, může se doba čekání na přijetí dítěte do třídy MŠ protáhnout.

Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit (potvrzení od lékaře, lékařská zpráva, zpráva z laboratoře v listinné či elektronické podobě, atp.). Pokud ji škole nedoloží, tak se účastní testování dle harmonogramu školy.

V případě konkrétních mimořádných situací spojených s onemocněním covid-19 je škola vždy povinna postupovat podle pokynů KHS a dodržovat všechna aktuálně platná mimořádná opatření vyhlášená pro dané území příslušnou KHS nebo plošně MZd.

Zde přikládáme instruktáž k provádění antigenních testů:

Návrat do MŠ.odt

Typ souboru: ODT dokument, Velikost: 25 kB
Datum vložení: 8. 4. 2021 8:52
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2021 9:07

dnes, úterý 21. 9. 2021
skoro jasno 16 °C 6 °C
středa 22. 9. slabý déšť 10/8 °C

Informace

Pro zasílání aktuálních informací z dění v MŠ, napište prosím svůj e-mail do přihlašovacího okna.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Informace emailem